СИНОЌА НАЈМНОГУ ДОЖД ВО ГЕВГЕЛИЈА, 23 ЛИТРИ.

WEB Телевизија во живо

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Гевгелија и во Дојран, каде се измерени 23 литри на метар квадратен, во Демир Капија 18 литри на метар квадратен и 12 литри во Скопје-Петровец.
УХМР за денеска претпладне најавува променливо облачно со слаб локален дожд, претежно во југоисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува 6.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *