ПРВА ПОБЕДА НА ФУДБАЛЕРИТЕ НА „КОЖУФ“ ВО НОВОТО ПРВЕНСТВО

WEB Телевизија во живо

Фудбалерите на тренерот Ѓоре Јовановски на домашен терен за прв пат се радуваа во новата второлигашка првенствена сезона. 

Во рамките на четвртото коло, гевгеличани беа подобри од екипата на радовишки Детонит Плачковица. Со головите на Костадинов и Кочев, тие славеа на Градскиот стадион во Гевгелија со 2-0.
 
По четири кола, гевгелискиот второлигаш, со една победа, еден нерешен натпревар и два порази има 4 бодови и се наоѓа на 11-то место на табелата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *