ПРОЕКТ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ОДРЖЛИВО ПОСТАПУВАЊЕ СО ОТПАДОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Во четврток на 15.9.2022 во 15 часот, на Градскиот пазар во Гевгелија ќе биде одржана промотивна трибина за презентација на проектот одржливо постапување со отпадот на територија на општина Гевгелија .
Трибината е организирана од страна на ЗГ Чеијнџмејкерс во соработка со ЈПКД Комуналец Гевгелија, а поддржано од Civica Mobilitas.
За прв пат во Општина Гевгелија ќе се започне со безбедно постапување со храната и животната средина за да се обезбеди чиста околина за сите граѓани, почнувајќи од отпадот, до безбедните хранливи производи.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *