МЛАДИТЕ ШАХИСТИ НА ШК „7 НОЕМВРИ“, ЛАНА ТРАЈКОВА И КРИСТИЈАН КАВАЗОВ УЧЕСТВУВААТ НА МЕЃУНАРОДНИОТ ШАХОВСКИ ФЕСТИВАЛ „ЕЗЕРСКА КРАЛИЦА 2022“ ВО СТРУГА

WEB Телевизија во живо

Од 7 до 11 септември 2022 година, во организација на Шаховската школа Струга, во хотелот „Дрим“ се одржува третото издание на Меѓународниот шаховски младински фестивал „Езерска кралица 2022“. На овој интересен фестивал на шахот учествуваат шеесеттина играчи од 8 до 18 години од Македонија, Албанија Грција, Бугарија и Косово.
Гевгелија, на овој настан ја претставуваат Лана Трајкова и Кристијан Кавазов, кои, пред извесно време освоија трети места и медали на државните првенства.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *