ГЕВГЕЛИСКИ МУЗИЧКИ МАРАТОН – ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ЗА ЕМИЛИЈА И ДАМЈАН

WEB Телевизија во живо

Музичарите уште еднаш на дело ќе ја покажат својата хуманост. Овој пат тие организираат хуманитарен музички маратон а со цел собирање средства за лекување на нашите млади сограѓани Емилија Николовска и Дамјан Хаџи Николов.
Хуманитарниот концерт ќе се одржи утре, на 15 септември, четврток, со почеток во 20 часот во Градскиот театар.
На самиот влез ќе бидат поствени кутии за донации за Емилија и Дамјан.
Учесници на концертот се: Ангела Зафирова, Дијана Јакимова, Ангели, Димитар Ангов и Кристијан Марковски, Моки, Марија и Крџев, Коста и САП Брад’рс, Астра бенд, Леге Артис, Панта Реи, Оливера Станковска, Теодора Гошева Капсарова

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *