ФК „КОЖУФ“ ПО ПОРАЗОТ СО 0-2 ОД ФК „ТИКВЕШ“, СЕ ПРОСТИ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

WEB Телевизија во живо

Вчера беа одиграни натпреварите од првото елиминационо коло во Купот на Македонија во фудбал. 

Гевгелискиот второлигаш, на домашен терен загуби од екипата на „Тиквеш“ од Кавадарци со 0-2, со што не се пласира во осминафиналето. Ждрепката за осминафиналето е закажана за в петок со почеток од 13:30 часот.
 
И во наредната рунда од купот на Македонија ќе се игра само по еден натпревар, со тоа што во случај на нерешен резултат, ќе се изведуваат казнени удари, без играње на продолжетоци

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *