ДЕНЕС СЕ ОДБЕЛЕЖУВА МЕЃУНАРОДНИОТ ДЕН НА ДОНАТОРСТВОТО.

WEB Телевизија во живо

Oд 2012 година, секој 5-ти Септември се чествува смртта на Мајка Тереза, ден кој Обединетите Нации го прогласија за Меѓународен ден на добротворство.
 
Меѓународниот ден на донаторството има цел да придонесе во зајакнување на социјалната одговорност ширум светот, да ја подигне свеста за филантропија и донаторство кај секој поединец и да помогне таму каде што е најпотребно.
 
На овој ден се потсетуваат сите граѓани да го одбележат овој ден со симболичен добар гест или помош кон најблиските и кон најранливите, но и да се трудиме да бидеме добри и епматични луѓе во текот на целата година, бидејќи многумина од нас имаат потреба од помош, а таа може да се даде на најразлични начини.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *