ЗАГИНА ВОЗАЧ ПРИ УДАР НА ТОВАРЕН ВОЗ ВО ПАТНИЧКО ВОЗИЛО НА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ ПРЕМИН КАЈ ДАВИДОВО

WEB Телевизија во живо

„На 30 август околу 11.05 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на влез во железничка станица Миравци- Гевгелија, товарен воз кој сообраќал од Трубарево кон Гевгелија, удрил во патничко возило ‘опел вектра’ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Р. И. (76) од село Удово, Валандовско. Од здобиените повреди на местото починал возачот Р. И.“, соопштија од МВР.
Возачот сообраќал по регионален пат кој се вкрстува со железничката пруга. Во тек е увид поради што во моментов во прекин е железничкиот сообраќај на делот од пругата од Демир Капија до Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *