ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД МЕТЕРЕОЛОЗИТЕ ЗА МОЖНО НЕВРЕМЕ И ПОРОЕН ДОЖД ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

WEB Телевизија во живо

Управата за хидрометереолошки работи издаде соопштение во кое се вели :
„Од денес до средината на следната седмица, подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран. Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. 

Локално, повремено ќе има појава на невреме со пообилен дожд (над 30 l/m2) за кратко време кои можат да предизвикаат локални проблеми во дел од урбаните средини, како и да доведат до брзо зголемување на водостојот на помалите реки и суводолиците. 

Предупредуваме на претпазливо движење покрај помалите реки и суводолицте во текот на наредните денови.“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *