ПО БЕТИ ПЕТКОВСКА И ДРАГИЦА МИТРОВА ОД ЖРК „ГЕВГЕЛИЈА“ СЕ СЕЛИ НА МАЛТА

WEB Телевизија во живо

Ракометарката и тренер на ЖРК „Гевгелија потпиша договор со актуелниот шампион на Малта, екипата на „Феникс“. На некогашната македонска репрезентативка, левото крило Драгица Митрова, ова ќе и биде прво меѓународно искуство. 

Инаку, во минатогодишната сезона, која заврши, беше меѓу најдобрите стрелци во лигата и со 190 погодоци се пласираше на 6-то место.
 
Митрова ќе биде втората ракометарка од Гевгелија која во новата сезона ќе настапува на Малта. Претходно, пикерот Бети Петковска, која е и помошен фудбалски судија, потпиша за тамошниот вицешампион „ЛаСале“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *