МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТНИ КАДЕТИ СЕ ПЛАСИРАА НА СВЕТСКОТО ВО 2023 И ЕВРОПСКОТО ВО 2024 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

Кадетската репрезентација на Македонија во која настапуваат браќата Тодор и Димитар Узунчеви од Гевгелија како и Антонио Николоски од Богданци, ја израдува целата спортска јавност во Македонија, откако денеска во големото финале во Рига ја победија селекцијата на Швајцарија со 24:22.
 
Со ова докажаа дека македонскиот ракомет, предводен од селекторот Стојановиќ има иднина, а си обезбедија и пласман на Светското кадетско првенство наредната година и на Европското првенство во 2024 година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *