ГЕВГЕЛИЈА СО ЦЕЛО СРЦЕ ЗА ДАМЈАН-ХУМАНИТАРЕН БАЗАР ВО МАНАСТИРОТ „СВЕТИ СПАС“

WEB Телевизија во живо

Со благослов на Митрополитот Повардарски г.Агатангел, а во организација на здружението Православна жена, започна хуманитарниот базар во манастирот Св Спас во Гевгелија.
 
Богородица напомош на сите што се вклучија во оваа хуманитарна акција.
 
Тригодишниот Дамјан Хаџи Николов од Гевгелија кој има дијагноза „Бета Таласемија МАЈОР“, е на лекување во Турција поради трансплантација на матични клетки. 
 
Родителите не се во можност да го продолжат неговиот третман поради финансиски причини и износ од 60.000 евра кој мора да биде подмирен во болницата Аџибадем во Истанбул.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *