ЗАВРШНА ИЗЛОЖБА НА ЛЕТНАТА ДЕТСКА ЛИКОВНА ШКОЛА

WEB Телевизија во живо

Денес, четврток, 21 јули 2022 со почеток од 20.00 часот, пред платото на Народен театар ќе биде отворена завршната изложба од летната детска ликовна школа при ЈОУ Дом на култура „Македонија“ – Гевгелија, под менторство на м-р Александар Јанев.. Под будното око на магистер Јанев, над 40-на деца кои се интересираат за ликовната уметност петнаесет дена, од 1 до 15 јули, навлегуваа во тајните на различните ликовни техники.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *