РЕКОНСТРУИРАНО КОШАРКАРСКОТО ИГРАЛИШТЕ „ИВАН ПЕНОВ“

WEB Телевизија во живо

Денеска со скромна свеченост и кошаркарски мини натпревар се одбележа завршувањето на реконструкцијата на кошаркарското игралиште „Иван Пенов“. Градоначалникот на Општина Гевгелија, Андон Сарамандов, во присуство на граѓани, кошаркарски работници и млади кошаркари, како и на Христијан Мицковски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, истакна дека е задоволен што младите со оваа реконструкција ќе добијат модерно игралиште, на кое е поставена модерна подлога по сите ФИБА стандарди. 

Средствата за оваа реконструкција се од Буџетот на Општината од Програмата за изградба и реконструкција на спортски објекти, која ја подржаа советниците на Советот на Општина Гевгелија.
Тој упати благодарност во свое име и во име на сите советници до фамилијата на прерано починатиот кошаркар Иван Пенов, кои беа иницијатори и кои дадоа огромен придонес во реконструкцијата на овој кошаркарски терен.
 
За наредниот период, Сарамандов најави реконструкција и на фудбалските терени на Негорските бањи, за тренинг на сите категории фудбалери на ФК „Кожуф“, како и на надворешното игралиште на ДТВ „Партизан“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *