МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО КОШАРКА „БОБИ ПЕТКОВСКИ“-МАКЕДОНИЈА ЈА СОВЛАДА ГРЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Во Гевгелија вчера започна кошаркарскиот меморијален турнир „Боби Петковски“,во сеќавање на прерано починатиот тренер на младинските категории на КК „Кожув“, Боби Петковски.
 
На овој турнир кој е во организација на Кошаркарската федерација на Македонија, КК „Кожув“ и Општина Гевгелија учествуваат машките репрезентации до 18 години на Македонија, Грција, Бугарија и Црна Гора.
 
На првиот ден од турнирот, репрезентацијата на Македонија ја победи Грција со 64-61, додека младите кошаркари на Црна Гора убедливо ги совладаа своите врсници од Бугарија со 71-56.
Денеска на турнирот се среќаваат Македонија-Бугарија, со почеток од 19 часот, а пред тоа, во 17 часот играат Црна Гора и Бугарија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *