КОНЦЕРТ НА „РАСПЕАНИ ГЕВГЕЛИЧАНИ“

WEB Телевизија во живо

Утре, петок, 29 јули, на платото пред Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 21:00 часот, ќе настапат амбасадорите на староградската песна „Распеани гевгеличани“. Нивниот концерт е дел од програмските активности за „Гевгелиско културно лето 2022“ година“.
 
Повторно, како и секоја година , звуците на староградската македонска песна, која секогаш во минатото била придружник и во добрите и во лошите настани од животот на гевгеличани, ќе го исполнат просторот на платото пред споменикот на Сава Михајлов.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *