ГЕВГЕЛИСКОТО КУЛТУРНО ЛЕТО ПРОДОЛЖУВА СО НАСТАП НА РАПЕРИ ПРЕД НАРОДНИОТ ТЕАТАР

WEB Телевизија во живо

Утре, среда, на 27 јули, на платото пред Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 21:00 часот, гевгеличани ќе имаат можност да го проследат заедничкиот Концерт на Oлд Скул Портеро, Децата на старата школа (Узи и ТриМ) и Огнен Бокс-Битер, Тие, пред гевгелиската публика ќе се претстават со изведба на сопствени рап-песни.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *