АНАЛИТИЧАРОТ ЏЕЈСОН МИКО ПОРАЧУВА ОД АРИЗОНА: „МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ ГИ ПОБЕДАТ СИТЕ ОНИЕ КОИ САКААТ ДА ГО ИЗБРИШАТ ЈАЗИКОТ И ИДЕНТИТЕТОТ“

WEB Телевизија во живо

Пријателот на Македонија, аналитичарот, републиканец од Аризона, Џејсон Мико на својот ФБ профил со порака до Македонскиот народ.
 
„Посакувам да бидам во Македонија со моите пријатели и семејството протестирајќи против неправдата на француско-бугарско-ЕУ диктат и на македонската квислиншка влада. Засега ја носам Македонија со мене, овде во црвената земја Аризона. Запомнете, ова завршува самона еден начин: Македонците победуваат и оние поединци/и институции кои сакаат да го избришат македонскиот идентитет и јазик губат.“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *