АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ СО ТИМУР ГОРДЕЕВ ВО ДВОЈКИ ГО ОСВОИ ВТОРОТО МЕСТО НА СИЛНИОТ „ТЕНИС МЕРИДИЈАНА ОПЕН 2022“ ВО НОВИ САД

WEB Телевизија во живо

Младиот и надежен гевгелиски тенисер Александар Грујиќ продолжува да реди успеси како дома така и во странство. На големиот отворен турнир за тенисери до 12 години „Меридијана 2022“ во Нови Сад, во конкуренциија на машки двојки, тој заедно со Тимур Гордеев го освоија одличното второ место.
На турнирот, кој од 17 до 23 јули го организираше Тенискиот клуб Меридијана од Нови Сад свое учество зедоа 71 тенисерки и тенисери до 12 години од 20 земји од Европа, САД и Африка

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *