НА ШЕСТОТО ИЗДАНИЕ НА „ОХРИД ТРЧАТ“ УШТЕ ЕДЕН УСПЕШЕН НАСТАП НА АТЛЕТИЧАРИТЕ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Охрид денеска,по шести пат беше домаќин на традиционалната манифестација „Охрид трчаТ“. Врвни атлетичари, спортисти и рекреативци од 18 држави, вкупно 1300, денес се појавија на главните настани од манифестацијата „Охрид трчаТ“, трката на 21 километар и трката од 5 километри.
 
Меѓу нив беа и седуммина атлетичари од гевгелискиот атлетски клуб „7-ми Ноември“. Никола Ковачев, Ангел Делиќ, Ристо Чалков, Цеца Србова, Живко Петков, Благојче Темелковски и Мијалчо Андоновски. Тие зедоа учество на трката на 5 километри , во машка и во женска конкуренција како и во машка конкуренција на полумаратонската трка. Сите покажаа голема професионалност и максимална издржливост и во двете трки, со ушто уште еднаш достојно го презентираа гевгелиското маратонско трчање.
 
И годинава се трчаше за поддршка на лицата со ретки болести, овојпат со порака за еднаков и правичен пристап до дијагноза, лекување, здравствена и социјална нега и можности на лицата со ретки болести.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *