НА ШЕСТОТО ИЗДАНИЕ НА „ОХРИД ТРЧАТ“ ЌЕ УЧЕСТВУВААТ СЕДУМ ЧЛЕНОВИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Врвни атлетичари, спортисти и рекреативци од 18 држави меѓу кои се и рекордерите на Македонија, Андријана Поп Арсова и Дарио Ивановски ќе бидат дел од шестото издание на спортската манифестација „Охрид Трчат“ во организација на истоимениот клуб, а со поддршка на Општина Охрид и неколку општествено одговорни компании.
 
Меѓу нив ќе се најдат и седумина атлетичари од гевгелискиот клуб „7-Ми Ноември“, Никола Ковачев, Ангел Делиќ, Ристо Чалков, Цеца Србова, Живко Петков, Благојче Темелковски и Мијалчо Андоновски.
 
Директорот на атлетската манифестација „Охрид трчаТ“, Иван Цветкоски најави богата програма во текот на викендот со учество на над 1.300 учесници на трките.
 
Главниот настан, е в недела, 5 јуни, од 8 часот и 30 минути со првата трка на 21 километар, чиј старт е на кеј „Македонија“ пред хотел Палас, каде ќе има вкупно 330 учесници, додека стартот на трката од пет километри е во 8 часот и 35 минути, со 980 пријавени учесници.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *