НА КАРАТЕ СЕМИНАРОТ ВО СУТОМОРЕ, ЦРНА ГОРА, ДИМИТАР ШАРЕНКОВ И КАЛИН АПОСТОЛОВ ОД КК „ГЕВГЕЛИЈА“ ОСВОИЈА ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

WEB Телевизија во живо

На 48-от Карате семинар во Сутоморе, Црна Гора кој се одржа од 14 до 23 јуни, учествуваа и два члена на Карате клубот „Гевгелија“ под водство на сенсеи Живко Аврамов кои се натпреваруваа во изведба на кати. И двајцата, Калин Апостолов и Димитар Шаренков освоија прво место и се закитија со златни медали. Летната школа броеше 200 учесници од кои над 100 натпреварувачи.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *