ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НА КАРАТЕ СЕМИНАРОТ ВО СУТОМОРЕ, ЦРНА ГОРА, ДИМИТАР ШАРЕНКОВ И КАЛИН АПОСТОЛОВ ОД КК „ГЕВГЕЛИЈА“ ОСВОИЈА ЗЛАТНИ МЕДАЛИ

На 48-от Карате семинар во Сутоморе, Црна Гора кој се одржа од 14 до 23 јуни, учествуваа и два члена на Карате клубот „Гевгелија“ под водство на сенсеи Живко Аврамов кои се натпреваруваа во изведба на кати. И двајцата, Калин Апостолов и Димитар Шаренков освоија прво место и се закитија со златни медали. Летната школа броеше 200 учесници од кои над 100 натпреварувачи.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува tvnova12.mk се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.