ДРАГИЦА МИТРОВА И НАРЕДНАТА ГОДИНА ЌЕ ИГРА ЗА ЖРК „ГЕВГЕЛИЈА“

WEB Телевизија во живо

Гевгелиската најдобра ракометарка Драгица Митрова, иако планираше да се прости од активното играње, сепак, и во наредната сезона ќе го носи дресот на ЖРК „Гевгелија“.
 
Иако има 34 години, Митрова е сеуште во одлична форма, што потврдува фактот дека во минатата сезона беше меѓу најдобрите десет стрелци со постигнати вкупно 190 погодоци со што заврши на шестото место .
 
За следната сезона ЖРК „Гевгелија“ планира неколку засилувања со што амбициите на клубот се подобар пласман на табелата и создавање на квалитетни играчи, на кои ќе може да се смета во иднина.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *