ДРАГАН РИСТОВ И ДАРКО ПРОШЕВСКИ ГО ПРЕТСТАВУВАА АТЛЕТСКИОТ КЛУБ „7-МИ НОЕМВРИ“ НА „SULTANITSA TRAIL RUN“ ВО ГРЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Денеска, во Република Грција се одржаа две трки во планинско трчање, едната на 21.1 km (Belles Historic Trail) и втората на 8,1 km (Sultanitsa Trail Run) на падините на планинскиот венец Керкини (Belles), кој е природна граница со соседна Бугарија. Проточните води на Султаница и вековните чинари, се „заштитен знак“ на ова подрачје.
 
На оваа втората трка, на Султаница треил учествуваа и Драган Ристов и Дарко Прошевски, членови на АК „7-ми Ноември“. Тие се задоволни од својот настап и од убавата природа, бидејќи трчаа по долината на Лонца, а проточните води на Султаница и вековните чинари, се „заштитен знак“ на ова подрачје.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *