ВО РАЦЕТЕ НА ОТЕЦ МАРЈАН РАДИНСКИ, СО МНОГУ ЉУБОВ И ТРПЕНИЕ, И КАМЕНОТ ДОБИВА ДУША

WEB Телевизија во живо

Во документарната емисија на Тв „Канал 12“ , „Како каменот добива душа“ на нашиот интернет портал www.tvnova12.mk, во недела, 29 мај, во 20 часот, проследете го искажувањето на отец Марјан за тоа како успеал да му даде душа на каменот, и да го „научи да “зборува” и да го скроти.Во емисијата учествува и академскиот вајар Дане Јанев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *