СОУ „БОГДАНЦИ СО ПОВЕЌЕ НАГРАДИ НА „МАССУМ 2022“ ВО ВЕЛЕС

WEB Телевизија во живо

Успешни настапи на учениците и менторите од СОУ „Богданци“ на Образовното рандеву 2022 во Велес
 
Втора награда за Најдобар штанд за учениците: Стефан Коцев, Божица Јакимова, Ана Кристина Стамкова и Цветанка Атанасова под менторство на проф. Рисана Тасева и Милица Ампова
 
Втора награда за Модна ревија за манекенките и модните креатори под менторство на проф. Весна Ристевска
 
Трета награда за Интервју за работа на македонски јазик за ученичката Габриела Костевска под менторство на проф. Верица Ризовска
 
Трета награда за Драмска претстава за учениците од драмско аматерската група под менторство на проф. Марика Лисичкова

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *