СЛОБОДАНКА ЛОЗАНОВСКА ПРВА, ИВАНА ГРУЈИЌ ВТОРА НА ДРЖАВНОТО ТЕНИСКО ПРВЕНСТВО ЗА СРЕДНОШКОЛЦИ ВО КОЧАНИ

WEB Телевизија во живо

Голем успех постигнаа ученичките од СОУ „Јосиф Јосифовски“, на Државното првенство во тенис за Средните училишта во машка и женска конкуренција, кое на 13 мај се одржа на тениските терени на клубот „АКВА“ од Кочани. 

На ова првенство учество зедоа младите тенисерки и тенисери од средните училишта од Гевгелија, Струга, Ресен, Кавадарци, Тетово, Штип и Пробиштип. Под менторство на професорот Влатко Семенаков Слободанка Лозановска го освои првото додека Ивана Грујиќ второто, што ја покажува доминацијата на гевгелиските млади тенисерки.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *