НА ТЕНИСКИОТ ТУРНИР „U12 EUROPE JUNIOR“ ВО ПРОКУПЉЕ, АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ И ТИМУР ГОРДЕЕВ, ВО КОНКУРЕНЦИЈА НА ДВОЈКИ ГО ОСВОИЈА ТРЕТОТО МЕСТО

WEB Телевизија во живо

Од 2 до 8 мај 2022 година, по четиринаестти пат, во Спортскиот комплекс Топличанин во Прокупље се одржува PROKUPLJE OPEN 2022, меѓународен тениски турнир од 1 категорија за момчиња и девојчиња до 12 години. 

Турнирот е организиран и е дел од Јуниорската турнеја Тенис Европа.

На турнирот учествуваат 56 играчи од Србија, Македонија, Данска, Грција, Англија, Франција, Словенија, БИХ, Бугарија и Романија.
 
Во конкуренција на двојки, Александар Грујиќ, заедно со Тимур Гордиев го освоија одличното трето место.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *