МЛАДИОТ ПИЈАНИСТ ОД ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“, БЛАГОЈА СТОЕВ, ОСВОИ ПРВА НАГРАДА НА „ПОЛИХИМНИА 2022“

WEB Телевизија во живо

На 7-от Mеѓународниот натпревар “Полихимниа” 2022“, ученикот од ООМУ „Васо Карајанов“, Благоја Стоев во класата по пијано кај проф. Александар Лазаров, во конкуренција од 29 учесници е добитник на прва награда со освоени 95 поени. Со ова, Благоја Стоев се стекна со право на учество во втората етапа на овој натпревар, солистичка музичка точка на концертот ” Млади надежи” кој ќе биде оддржан во Музејот на македонската револуционерна борба во Скопје на 7 мај оваа година. Во оваа етапа натпреварувачите може да добијат диплома ” Млади надежи”, парични награди, награди – концерт и учество на семинар и други награди.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *