ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

МИГРАНТ ОД АВГАНИСТАН ПРОНАЈДЕН МРТОВ ПОД ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ МОСТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Дваесет и четиригодишен мигрант од Авганистан е пронајден мртов во близина на железничкиот мост во Гевгелија.
 
Како што соопшти МВР, вчеравечер во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во близина на железничкиот мост во Гевгелија било пронајдено починато машко лице со убодна рана од остар предмет на телото.
 
Од извршениот преглед кај лицето биле пронајдени лични документи од кои било утврдено дека се работи за 24-годишен мигрант од Авганистан.
Увид на местото бил извршен од Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Гевгелија и екипа на ОВР Гевгелија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ

Текстовите, фотографиите и останатите материјали што ги објавува tvnova12.mk се авторски. Крадењето авторски содржини е казниво со закон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.