ДОНЕСЕН ПРЕДЛОГ УРБАНИСТИЧКИ ПЛАН ЗА СЕЛО ДАВИДОВО ЗА ПЛАНСКИ ПЕРИОД 2017-2027

WEB Телевизија во живо

Со оваа предлог одлука, советниците на денешната 10-та седница на Советот на Општина Гевгелија го донесоа конечниот Предлог-Урбанистички план за село Давидово, Општина Гевгелија.
 
Овој Предлог Урбанистички план зафаќа површина од 62,957 хектари со намени:домување во станбени куќи, образование и наука, верски институции, лесна индустрија, стоваришта, парковско зеленило, меморијални простори(гробишта), неизградено земјиште, површини под вода.
 
Целта на планот е да се создадат услови за планирање на организирани простори за градба кои ќе бидат реализирани од страна на сопствениците на земјиштето и локалната самоуправа.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *