ВО ГЕВГЕЛИЈА СЕ ФОРМИРА ГТК – ГЕВГЕЛИЈА ТОЧАК КЛУБ, ЗДРУЖЕНИЕ НА ТОЧКАЏИИ

WEB Телевизија во живо

На 17.04.2022 во просториите на СОУ Јосиф Јосифовски се одржа основачко собрание на ГТК – Гевгелија Точак Клуб. На основачкото собрание кое што беше од отворен тип освен основачите на здружението беа присутни и заинтересирани граѓани кои што потпишаа пристапници и станаа полноправни членови на ГТК, кое во овој момент брои 21 член. Собранието помина во позитивна атмосфера а од присутните беа предложени многу идеи за реализација во наредниот период. Постапката за регистрирање на здружението во Централен регистар е веќе започната па наскоро и официјално Гевгелија конечно ке добие здружение на точкаџии.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *