УЧЕНИЦИТЕ ОД ЗДРАВСТВЕНАТА СТРУКА ПРИ СОУ „БОГДАНЦИ“ ГО ПРОСЛАВИЈА ДЕНОТ НА ЗДРАВЈЕТО

WEB Телевизија во живо

СОУ„Богданци“ Богданци во соработка со Градоначалникот и Советот на Општина Богданци на 07.04.2022 го одбележа Светскиот ден на здравјето , со тоа што учениците од здравствената струка заедно со нивните наставници/лекари вршеа мерење на крвен притисок, шеќер во крвта, пулс, телесна температура и абдоминална циркумференција. Пунктовите беа поставени во градскиот парк во периодот од 10 до 13 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *