МВР БИЛТЕН-УКРАДЕНИ БАКАРНИ ШИНИ ОД ТРАФОСТАНИЦА НА ЕВН ВО БОГДАНЦИ

WEB Телевизија во живо

На 15.04.2022 во 10,00 часот во Полициска станица Гевгелија М.Ј.(57) од Гевгелија, вработен во ЕВН-КЕЦ-Гевгелија пријавил дека во 07,00 часот од непознат сторител насилно бил отворен прозорец од главната трафостаница во Богданци која се наоѓа на заобиколниот пат кај раскрсница кон с.Стојаково и се одземени бакарни шини.
 
Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Гевгелија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *