ДЕЦАТА ОД ГЕВГЕЛИЈА СО МАСКЕНБАЛ СИ ГО ПРОСЛАВИЈА 1 АПРИЛ, ДЕНОТ НА ШЕГАТА

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија и Пионерскиот дом во соработка со основните училишта и детските градинки денес го организираа детскиот маскенбал „Априлијада 2022“. Шеталиштето во центарот на Гевгелија, по двегодишна пауза поради ковидот беше преполно со маскирани деца од градинките „Детска радост„ , „Цветови„ и „Сончогледи„ како и од основните училишта „Крсте Мисирков„ и „Владо Кантарџиев„, кои со својата имагинација во подготовката на маските ги одушевија многубројните присутни на оваа традиционална манифестација.. Жири-комисијата ќе нема лесна задача да ги оцени презентираните групните маски. По завршување на манифестацијата, на 5 најдобри групни маски им беа доделени награди.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *