ЧЕСТИТКА ПО ПОВОД 7-МИ АПРИЛ, ДЕНОТ НА ЗДРАВСТВОТО, ОД ДИРЕКТОРОТ НА ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА СО ПРОШИРЕНА ДЕЈНОСТ ГЕВГЕЛИЈА, Д-Р МИТКО КРЏЕВ

WEB Телевизија во живо

Почитувани здравствени работници и соработници /доктори, медицински сестри, болничари, медицински технолози и помошен персонал / почитувани граѓани,
Денес е 7- ми Април Ден на здравството. И на овој 7 април 2022 година, поради сеуште актуелната пандемија на Covid-19, моментот не ни дозволува да се опуштиме и традиционално да го прославиме празникот. Но, тоа не значи дека не треба со право да бидеме горди и достоинствени на она што изминатите две години го работевме и она што денес го работиме како секојдневен наш ангажман. Напротив, работевме заеднички, работевме пожртвувано и несебично и пред се работевме професионално, со една единствена цел, да го зачуваме здравјето и животот на нашите граѓани.
Затоа, и на овој Ден на здравството сакам да им порачам на граѓаните да бидат сигурни дека, ќе ги вложуваме сите свои капацитети и стручен потенцијал и во иднина, како и досега, за да одговориме на сите предизвици кои ќе се појават пред нас
Нека ни е честит празникот, Ден на здравството.
Со почит,
Д-р Митко Крџев Директор на ЈЗУ Општа болница со проширена дејност Гевгелија

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *