АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ ОД ГЕВГЕЛИЈА, НАЈДОБАР НА ОТВОРЕНОТО ПРВЕНСТВО ВО ТЕНИС НА МАКЕДОНИЈА ЗА ИГРАЧИ ДО 12 ГОДИНИ

WEB Телевизија во живо

Александар, гевгелискиот Новак Ѓоковиќ продолжува со своите успешни настапи. На Отворено првенство на Македонија за Јуниори и Јуниорки до 12 години, кое од 9-ти до 12-ти април се одржа во Тенискиот комплекс АБЦ во Скопје, тој го освои првото место во конкуренција на 16 јуниори до 12 години.
Александар доминираше во сите мечеви, а откако во полуфиналето го совлада Стојановски со резултат 2-0, Грујиќ со истиот резултат триумфираше и во финалниот дуел со Украинецот Артем Олијник.
Отвореното Првенство на Македонија беше во организација на ТК Мондано – Скопје.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *