ТРОЈЦА ФУДБАЛЕРИ НА КОЖУФ, КАРТОВ, ТОДОРОВ И ЈАНЕВСКИ ИЗБРАНИ ВО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА 20-ТО КОЛО ВО ДВЕТЕ ВТОРИ МАКЕДОНСКИ ЛИГИ. 

WEB Телевизија во живо

„МАКФУДБАЛ“ го издвои најдобриот тим за 20. коло во двете втори лиги. Го предводи тренерот на Победа, Димитар Капинковски, а после добрата игра и победата над првопласираната екипа на „Слога“ на Градскиот стадион со 1-0, во идеалниот тим се најдоа дури тројца фудбалери на гевгелискиот второлигаш, Борче Картов, Крсте Тодоров и Андреј Јаневски.
Еве го идеалниот тим:
1. БОРЧЕ КАРТОВ (КОЖУФ)
2. БОРЧЕ ГОГОВ (КАМЕНИЦА САСА)
3. ДАРКО ГЛИШИЌ (ВАРДАР)
4. ОЛИВЕР ХРИСТОВ (ПОБЕДА)
5. БОЈАН СПИРКОСКИ (ПОБЕДА)
6. КРСТЕ ТОДОРОВ (КОЖУФ)
7. ФИЛИП МИХАИЛОВ (БЕЛАСИЦА)
8. АНДРЕЈ ЈАНЕВСКИ (КОЖУФ)
9. АНТОНИО КАЛАНОСКИ (СИЛЕКС)
10. ИЗАИР ЕМИНИ (ВОСКА)
11. ГЕОРГ СТОЈАНОВСКИ (ТЕТЕКС)

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *