РУСИЈА ЈА СТАВИ МАКЕДОНИЈА НА СПИСОКОТ НА НЕПРИЈАТЕЛСКИ ЗЕМЈИ.

WEB Телевизија во живо

Официјална Москва ја прогласи Македонија за непријател. На списокот на земји, кој го објави руската Влада, се најдоа земјите-членки на ЕУ, САД, но и сите останати кои воведоа санкции кон Русија. Земјите од овој список воведоа или применуваат санкции против Русија по почетокот на специјалната воена операција што Русија ја започна во Украина.
 
Руската влада истакна дека руските граѓани, компании и владини функционери кои имаат девизни обврски кон доверителите во земјите на списокот ќе можат да ги плаќаат своите обврски во рубли. Ова се однесува на износи поголеми од десет милиони рубли месечно.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *