ПРЕКИНАТ ШТРАЈКОТ НА ЖЕЛЕЗНИЧАРИТЕ. ПРВ ЌЕ СТАРТУВА ПАТНИЧКИОТ ВОЗ СКОПЈЕ-ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Патничките и товарните возови од попладне повторно ќе сообраќаат, а бојкотот на машинскиот и извршниот персонал на „Железници транспорт“ заврши откако денеска им се исплатени материјалните трошоци за минатиот месец, што беше причина за прекинот на железничкиот сообраќај од вчера во 15 часот.
 
Ова за МИА го потврди Тони Димовски, претседател на Синдикатот на машиновозачите на Македонија.
Тој најави дека железничкиот сообраќај ќе се нормализира и оти првиот патнички воз што ќе стартува е тој на релацијата Скопје – Гевгелија во 16.55 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *