„ПАРНИ ВАЛЈАК“ ОДРЖА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА АКИ, НЕГОВИОТ СИН КРИСТИЈАН СЕ РАСПЛАКА НА СЦЕНАТА

WEB Телевизија во живо

Синоќа во Загребската Арена се одржа концерт на „Парни Ваљак“ без Аки. Со концертот „Ваљак и пријателите: Само кажи.. Аки“, членовите на Парни ваљак со помош на многубројните музички пријатели и заедно со публиката му оддадоа почит на човекот кој стана синоним за врвниот фронтмен и рок пејач. на нашиот регион.
 
Познати музичари ги пееја најголемите хитови на легендарниот бенд. На групата на сцената им се придружија Џибони, Бајага, Филип Рудан, Нина Бадриќ, Давор Гобац, Дино Јелушиќ, Перо Галиќ, Нено Белан, Масимо и синот на Аки, Кристијан Рахимовски.
 
Кристијан отпеа неколку песни на сцената
„Како што би рекол татко ми, така ќе ви кажам вечерва, добра вечер Загреб. Добре дојдовте на прославата на животот на татко ми, пејте ја секоја песна со нас, ве сакам сите“, рече Кики. Кога почнал да ја пее песната „Гледам је док спава“, Кики се расплакала.
Тој ги замоли присутните да ги вклучат блицовите на мобилните телефони, а по емотивниот настап „Гледам је док спава“ го отпеа хитот„Када ме дотакне“. Загрепската арена беше преполна со фановите на „Ваљак“, а многумина од публиката не ги криеја солзите и емоциите.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *