КОЈ ЌЕ ОДИ НА СВЕТСКО, ПОРТУГАЛИЈА ИЛИ МАКЕДОНИЈА, РОНАЛДО ИЛИ ТРАЈКОВСКИ?

WEB Телевизија во живо

Фудбалерите на македонската репрезентација се пред можеби најголемиот предизвик во своите кариери, бидејќи ги очекува бараж за пласман на Светското првенство против репрезентацијата на Португалија. Ривалот е преполн со светски ѕвезди од најсилните лиги, но момците кои ги предводи Благоја Милевски покажаа и против Италија дека можат да се надигруваат со сите.
Пред вечерашниот фудбалски натпревар помеѓу Португалија и Македонија еве што изјавија Роналдо и Трајковски
Роналдо:
„Изненадување се, изненадија на многу натпревари, но верувам дека нас утре нема да не изненадат. Португалија е подобра и одиме на Светско првенство“.
„Светско не е Светско без Португалија, тука нема индивидуалци, група сме, сите заедно“.
Трајковски:
Би сакал и Португалија да нѐ потцени како Италијанците. Сега сите видоа дека сме репрезентација која може да игра со сите селекции. Но, не верувам дека противникот ќе не потцени овој пат“, изјави Трајковски. Мислам дека Португалците имаат многу индивидуалци, имаат одлични фудбалери, мора добро да бидеме подготвени и пак да веруваме дека можеме и со нив да се носиме. Знаеме дека ќе биде тешко, но фудбалот прави чуда, и затоа фудбалот е најубавиот спорт. Одиме во Португалија да го дадеме својот максимум и се надевам дека ќе одиме на Светско“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *