ГЕВГЕЛИСКИТЕ РАКОМЕТНИ ВЕТЕРАНКИ УСПЕШНО НАСТАПИЈА НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР „НОВИ САД 2022“

WEB Телевизија во живо

Викендов, ракометните ветеранки на ЖРК „ЈУГ“ од нашиот град уште еднаш достојно го презентираа нашиот град и Македонија на Меѓународниот ракометен турнир во Нови Сад 2022, а во организација на Клубот на ветерани „021“ од Нови Сад.
 
Ветеранките на „Југ“ одиграа три натпревари со екипите на Пула, Сремска Митровица и Шабац. Како што ни изјави Сузана Андонова, резултатите оваа година биле во втор план, а најважно било опуштеното другарување во една прекрасна атмосфера во Нови Сад. Овој турнир се одржа по пауза од две години, поради ковид пандемијата, така што организаторот решил сите 8 екипи на ветеранки и 12-те екипи на ветерани од Србија, Хрватска и Македонија да ги прогласи за победници.
 
За ветеранките на ЖРК „ЈУГ“ од Гевгелија во Нови Сад настапија Мицева, Мандиќ, Клеменовиќ, Попова, Доскова, Мицева, Проданова, Беќарова, Андонова и Попова.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *