ДОЈРАНСКА ВЕЧЕР НА ТУРИСТИЧКИОТ САЕМ ВО БЕЛГРАД

WEB Телевизија во живо

Во рамките на 43 тото издание на Меѓународниот саем за туризам во Белград, Србија, на својот штанд, општина Дојран ги промовира своите туристички потенцијали тргнувајки од сместувачките капацитети но и сите свои убавини што ги има за одмор и релаксација. Голем број оператори но и посетители на саемот во Белград се интересираа за туристичката понуда на Дојран која изобилува со разновидните содржини и стана една од посакуваните дестинации на Балканот.
 
Голем број гости уживаа во специјалитетите од риба од Дојранското езеро а се интересираа и за сместувачките капацитети но и за останатите културно историски локалитети за посета при евентуален престој во Дојран. Дојранската вечер се организираше благодарение на соработката со ресторан Калдрма, хотел Романтик и ресторан Фук так сите од Дорјан кои ги презентираа своите капацитети но и специјалитети кои се препознатливи насекаде .

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *