ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА КК „КОЖУВ“ ЌЕ ГО ВОДИ ИЛИЈА ЕФТИМОВ

WEB Телевизија во живо

Гевгелискиот кошаркарски прволигаш, Кожув , после три месеци, реши да ја прекине соработката со Перо Блажевски, два дена по поразот од Работнички.
На својата фејсбук страница тие објавија кратко соопштение:
„Управата на КК Кожув одлучи до крајот на оваа сезона првата екипа да ја води досегашниот помошник Илија Ефтимов, на сега веќе бившиот тренер Перо Блажевски му се заблагодаруваме за придонесот кој го даде за Кожув и му посакуваме понатамошен успех во тренерската кариера. Соработката беше прекината спогодбено со меѓусебен договор и взаемен интерес на двете странки.
277226514_1148731752623592_7652844835135823283_n

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *