ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ, 8-МИ МАРТ Е СЕЌАВАЊЕ НА ЖЕНИТЕ КОИ СЕ БОРАТ ЗА РАМНОПРАВНОСТ А НЕ ЗА ПОДАРОЦИ, РУЧЕЦИ И ЧОЧЕЦИ.

WEB Телевизија во живо

ВЕ САКААТ И ПОЧИТУВААТ ТВ НОВА И PERPETUMCODE!

Повеќе од десет декади се одбележув Меѓународниот ден на женските права, на борбата на жените за еднаквост и еманципација.

Меѓународниот ден на жената е поврзан со храбрите, но сепак обични жени, кои успеаја да ја сместат во историјата идејата која се провлекувала во вековите наназад, еднаквост на жените и мажите во општеството.

А, дали е така. Во 21 век за жал сеуште не, и ако сте жена, тогаш најдобро е да живеете во Белгија, Данска, Франција, Латвија, Луксембург и Шведска, затоа што само овие шест земји гарантираат вистински еднакви права меѓу мажите и жените.

Затоа, драги жени, мајки, сестри, ќерки, Среќен Ви осми март, а, дали ќе Ви биде денешниот ден празник на сожалувањето, празник на лагата или празник на љубовта, и почитта – секоја од вас ќе дознае на крајот на денот.

 

Се надевам дека љубовта и почитта ќе преовладуваат, затоа што на жените им треба само мал знак, навестување, момент, невидлив детал, мала пригода, а потоа прават сè сами: сакаат, страдаат, се надеваат, фантазираат и плачат.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *