ЧЛЕНОВИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“ ЌЕ БИДАТ ДЕЛ ОД ПРВАТА ХУМАНИТАРНА „РОТАРИ ТРКА КОЧАНИ 2022“

WEB Телевизија во живо

Попладнево, сабота, 26 март 2022 година, со почеток од 18 часот, низ Кочанските улици ќе стартува првата Хуманитaрна Ротари Трка во Кочани, на 5 и10 километри организрана од Ротари Клубот Кочани-Виница.
На оваа трка вкупно се пријавени 122 тркачи на 5 километри и 96 на 10 километри. Меѓу нив се и членови на АК „7-Ми Ноември“.
На 5 километри ќе настапат Цеца Србова, Никола Ковачев, Атанас Епов, Живко Петков, Кристијан Прошевски, Ристо Чалков им Стојан Делев, додека на 10 километри ќе се натпреваруваат Валентина Узунова, Мијалчо Андоновски, Дарко Прошевски и Диме Андреев.
Организаторот има предвидено и награди за победниците во машка и женска конкуренција.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *