„ БАБА МАРТА“ ГО ДОНЕСЕ  ПРВИОТ СНЕГ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

На првиот ден од првиот пролетен месец Март, падна и првиот снег во Гевгелија.  За жал, врнежите беа краткотрајни а снегот , кој беше влажен, не успеа подолго да се задржи, по што премина во дожд.

 Од Метереолошката станица во Гевгелија не информираа дека утринската температура во нашиот град изнесуваше 1 степен, а времето денес и утре  ќе биде променливо облачно  со локални врнежи, претежно од снег на повисоките места.Веќе од  среда се очекува стабилно и суво време со пониски утрински температури, додека дневните температури ќе бидат во пораст.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *