АНА ЃУРИЌ КОНСТРАКТА Е ПОБЕДНИЧКА НА „БЕОВИЗИЈА“ СО ПЕСНАТА „IN CORPORE SANO“ ВО КОЈА СЕ СПОМНУВА И КОСАТА НА МЕГАН МЕРКЛ!

WEB Телевизија во живо

Пејачката Ана Ѓуриќ Констракта ќе ја претставува Србија на Евровизија во Торино во мај годинава, а нејзиниот настап на српската избор за Песна на Евровизија предизвика бура од реакции.
 
Нејзината песна „In Corpore Sano“ стана една од најбараните песни на YouTube по првата полуфинална вечер.
Големо внимание привлече и текстот на нејзината песна, особено „која е тајната на здравата коса на Меган Маркл“. “Решив да ја спомнам Меган Меркл во песната бидејќи медиумите пишуваат дека има убава коса. Има поубава коса од Кејт Мидлтон, да не се лажеме. Меган е и паганка, а ние ги поддржуваме паганските луѓе”, изјави Констракта. 
 
Пред да се впушти во независни води, Констракта беше дел од бендот Земја Грува. За нејзиното уметничко име, таа еднаш рече дека во едно, значи рационално и емотивно.
Инаку, Ана дипломирала архитектура и е горда мајка на две деца.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *