20 ЧЛЕНОВИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“ УТРЕ, 19-ТИ МАРТ, ЌЕ УЧЕСТВУВААТ НА 4-ОТ КАВАДАРЕЧКИ ПОЛУМАРАТОН

WEB Телевизија во живо

Утре, сабота, 19 март 2022 година, 20 членови на АК „7-ми Ноември“ ќе земат учество на 4-от Кавадаречки Полумаратон, во сите три трки и тоа полумаратон, 10 и 5 километри.
 
Во полумаратон ќе настапат Валентина Узунова, Методија Ичев, Мијалчо Андоновски и Николчо Ѓорѓиев, на 10 километри ќе трчаат Ангел Арнаудов, Благојче Темелковски, Живко Петков, Ангел Делиќ, Драган Ристов, Димче Андреев, Мики Петровски, Стојан Делев, Дарко Прошевски и Ристо Чалков, додека во трката на 5 километри ќе настапат Цеца Србова, Никола Нанчев, Атанас Епов, Русимка Динева, Никола Ковачев и Тодор Анчев.
Домаќини на настанот се Општина Кавадарци и Меридијан Атлетик Еко Клуб.
 
Официјалниот почеток на трката е од 12:00 часот на добро познатото место во централното Градско подрачје. Патеката повторно останува онаа истата кружна, а се очекува на оваа интересна улична полумаратонска трка да се појават 260 официјално пријавени тркачи од целата држава.
 
За првпат во трката учество ќе земат и деца од основните училишта во градот, а за нив трката на 500 метри и 1 километар ќе започне со почеток од 11:00 часот.
 
Кавадаречки Полумаратон е трка која веќе прерасна во традиција и која дава нов квалитет на ниво на цела држава

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *